Sirup KITL Syrob Černý rybíz 500 ml

  • EAN: 8595251001231
  • Výrobce: KITL

Černý rybíz je rostlina původem ze severní Evropy a Asie. Pěstovat ji začali v Rusku v 11. stol. v klášterech a na březích řeky Moskvy. V Evropě pak až koncem 17. stol. Ceněny byly nejen plody, ale i listy, kůra a kořeny v tehdejším léčitelství. Během války, při nedostatku vitamínu C, byl v Británii rozdáván černorybízový sirup dětem. Čerstvé plody rybízu se užívají syrové, ale slouží i k přípravě řady jídel a nápojů, např. rybízový salát s rajčaty a mátou. Rybízová omáčka se podává ke grilovanému masu a banán s rybízem a majonézou na osvěžení. 

Obsahuje vysoký podíl ovocné složky. Vyrobeno z ovocné šťávy a dužniny.

Vhodný k přípravě domácích osvěžujících limonád a k ochucení teplých i studených nápojů a koktejlů.

Dávkování: Pro přípravu domácích limonád řeďte nejlépe s kvalitní vodou v poměru 1:10, pro přípravu horkých nápojů v poměru 1:8.

Složení: cukr, černorybízový koncentrát (13 %), černorybízová dužnina (6 %), regulátor kyselosti: kyselina citronová, konzervant: sorban draselný, aroma.

Skladujte v chladu a temnu. Ovocné výtažky mohou sedimentovat, případný zákal nebo pěna nejsou na závadu a podtrhují přírodní charakter produktu. Před upotřebením protřepejte. Po otevření uchovejte v chladu a spotřebujte do 30 dní.

Výrobek obsahuje ve 100 ml: energetická hodnota 1343 kJ/316 kcal, tuky < 0,5 g, z toho nasycené mastné kyseliny < 0,1 g, sacharidy 79 g, z toho cukry 79 g, bílkoviny < 0,5 g, sůl < 0,01 g.

  • Objem: 0,5 l
  • Alkohol: Bez alkoholu